OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
6A-2 Metro League
6:45pm
Beaverton
@
Southridge
6:45pm
Westview
@
Mountainside
6:45pm
Sunset
@
Aloha
6A-3 Pacific Conference
6:45pm
Forest Grove
@
Liberty
6:45pm
Newberg
@
Sherwood
6:45pm
McMinnville
@
Glencoe
6A-4 Mt. Hood Conference
6:30pm
Reynolds
@
Sandy
6:30pm
Nelson
@
Gresham
6:30pm
David Douglas
@
Clackamas
6:30pm
Central Catholic
@
Barlow
6A-5 Three Rivers League
6:30pm
Tualatin
@
Lake Oswego
6:30pm
Lakeridge
@
West Linn
6:30pm
Oregon City
@
St. Mary's Academy
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
North Salem
@
McNary
Broadcast Coverage
6:30pm
Sprague
@
South Salem
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
Grants Pass
@
Roseburg
6:45pm
North Medford
@
Sheldon
6:45pm
Willamette
@
South Eugene
Non-League
5:30pm
Tigard
@
Ridgeview
6:30pm
Jefferson, Portland
@
McDaniel
4pm
Xavier Prep (CA)
@
Jesuit
5A-1 Northwest Oregon Conference
6:45pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
6:45pm
Canby
@
Centennial
6:45pm
Wilsonville
@
La Salle Prep
TBD
Hood River Valley
@
Parkrose
5A-3 Mid-Willamette Conference
6:30pm
McKay
@
Lebanon
6:30pm
Central
@
South Albany
6:30pm
Silverton
@
Dallas
6:30pm
Corvallis
@
Woodburn
6:30pm
West Albany
@
Crescent Valley
Non-League
6:45pm
Mountain View
@
Springfield
6:30pm
Bend
@
North Eugene
4A-1 Cowapa League
6:30pm
St. Helens
@
Scappoose
6:30pm
Tillamook
@
Astoria
Non-League
6pm
Sweet Home
@
Molalla
6:30pm
Hidden Valley
@
Cottage Grove
6pm
South Umpqua
@
Phoenix
6pm
Creswell
@
North Bend
Broadcast Coverage
6pm
Culver
@
Madras
TBD
Henley
@
Lakeview
6pm
Marist Catholic
@
Stayton
TBD
Nyssa
@
Ontario
Ontario Middle School
5:30pm
Burns
@
Pendleton
TBD
Burns
@
La Grande
N
Pendleton High School
TBD
North Marion
@
Gladstone
4pm
Creswell
@
Marshfield
North Bend High School
6:30pm
Newport
@
Junction City
6pm
Sisters
@
Crook County
3A-2 Coastal Range League
6:30pm
Riverdale
@
Corbett
6pm
Neah-Kah-Nie
@
Yamhill-Carlton
6pm
Rainier
@
Banks
3A-3 PacWest Conference
4pm
Santiam Christian
@
Scio
5:30pm
Santiam Christian
@
Jefferson
N
Jefferson High School
TBD
Sheridan
@
Taft
TBD
Sheridan
@
Willamina
7pm
Jefferson
@
Scio
3A-6 Eastern Oregon League
5:30pm
Umatilla
@
Riverside
Non-League
6:30pm
North Valley
@
Sutherlin
6:30pm
Brookings-Harbor
@
Del Norte (CA)
6pm
Rogue River
@
Gold Beach
6pm
Coquille
@
Harrisburg
6pm
Bonanza
@
La Pine
6pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas
6pm
Ilwaco (WA)
@
Warrenton
6pm
Oakridge
@
Elmira
5:30pm
Enterprise
@
McLoughlin
3-Way (Amity, Blanchet)
5:30pm
Dayton
@
Blanchet Catholic
3-Way (Amity, Blanchet)
N
Amity Gym
7pm
Dayton
@
Amity
3-Way (Amity, Blanchet)
N
Amity Gym
2A-1 Northwest League
6:30pm
Faith Bible / Life Christian
@
Gaston
6:30pm
Vernonia
@
Knappa
6:30pm
Portland Christian
@
Columbia Christian
6:30pm
Clatskanie
@
Nestucca
Non-League
6pm
Lowell
@
Toledo
5:30pm
East Linn Christian
@
Colton
6pm
Alsea
@
Waldport
5:30pm
Ione / Arlington
@
Weston-McEwen
5:30pm
Monroe
@
Gervais
1A-1 The Valley 10 League
6pm
Damascus Christian
@
Open Door Christian Acad.
1A-2 Casco League
6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Willamette Valley Christian
1A-3 Mountain West League
6pm
McKenzie
@
Crow
5pm
Mapleton
@
Mannahouse Acad., Eugene
6pm
Mohawk
@
Eddyville Charter
6pm
Triangle Lake
@
Siletz Valley
1A-4 Skyline League
6pm
Elkton
@
Glendale
6pm
Yoncalla
@
North Douglas
6pm
Pacific
@
Powers
6pm
Umpqua Valley Christian
@
New Hope Christian
6pm
Riddle
@
Days Creek
1A-5 Mountain Valley League
5:30pm
Chiloquin
@
Gilchrist
5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Crosspoint Christian
6pm
Central Christian
@
TBD
5:30pm
Prospect Charter
@
North Lake
1A-7 Old Oregon League
5pm
Joseph
@
Powder Valley
5:30pm
Imbler
@
Cove
6pm
Pine Eagle
@
Union
5pm
Pilot Rock
@
Echo
5pm
Nixyaawii
@
Griswold
Non-League
5pm
Horizon Christian, Hood River
@
Mannahouse Acad., Portland
5pm
Lyle / Wishram
@
Sherman
6pm
Southwest Christian
@
Valor Christian
Forest Hills Lutheran
6:30pm
Glenwood / Trout Lake / Klickitat
@
Mannahouse Acad., Portland
5pm
Prescott (WA)
@
Bickleton