OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
6A-2 Metro League
6:45pm
Jesuit
@
Beaverton
6:45pm
Mountainside
@
Southridge
6:45pm
Westview
@
Sunset
6A-4 Mt. Hood Conference
6:30pm
Reynolds
@
David Douglas
6:30pm
Gresham
@
Barlow
6:30pm
Nelson
@
Sandy
6:30pm
Central Catholic
@
Clackamas
6A-5 Three Rivers League
6:30pm
St. Mary's Academy
@
Lakeridge
6:30pm
West Linn
@
Oregon City
6:30pm
Tigard
@
Tualatin
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
North Salem
@
West Salem
Broadcast Coverage
6:30pm
Sprague
@
McNary
Broadcast Coverage
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
South Eugene
@
Grants Pass
6:45pm
South Medford
@
North Medford
6:45pm
Roseburg
@
Willamette
Non-League
6:30pm
Grant
@
Lincoln
6:30pm
La Salle Prep
@
McDaniel
6:30pm
Ida B. Wells
@
Cleveland
5A-1 Northwest Oregon Conference
6:45pm
Wilsonville
@
Hillsboro
6:45pm
Parkrose
@
Centennial
6:45pm
Putnam
@
Canby
6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hood River Valley
5A-2 Midwestern League
6:45pm
Thurston
@
Churchill
6:45pm
Eagle Point
@
Springfield
6:45pm
Ashland
@
North Eugene
5A-3 Mid-Willamette Conference
6:30pm
Silverton
@
Central
6:30pm
West Albany
@
McKay
main gym
6:30pm
Corvallis
@
Lebanon
6:30pm
Crescent Valley
@
Dallas
6:30pm
South Albany
@
Woodburn
5A-4 Intermountain Conference
6:30pm
Redmond
@
Mountain View
6:30pm
Bend
@
Caldera
6:30pm
Ridgeview
@
Summit
4A-1 Cowapa League
6:30pm
Seaside
@
Scappoose
6:30pm
St. Helens
@
Tillamook
4A-3 Oregon West Conference
6pm
Newport
@
North Marion
6pm
Cascade
@
Stayton
6pm
Philomath
@
Sweet Home
4A-4 Sky Em League
6:30pm
North Bend
@
Marist Catholic
6:30pm
Marshfield
@
Junction City
4A-5 Skyline Conference
6:15pm
Mazama
@
Phoenix
6:30pm
Hidden Valley
@
Henley
Non-League
TBD
Ontario
@
New Plymouth (ID)
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
Oregon Episcopal
@
Valley Catholic
6:45pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin
Broadcast Coverage
3A-3 PacWest Conference
7pm
Dayton
@
Santiam Christian
6pm
Sheridan
@
Blanchet Catholic
6:30pm
Amity
@
Scio
7pm
Willamina
@
Jefferson
3A-4 Mountain Valley Conference
6pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill
6pm
Creswell
@
Sisters
6pm
Elmira
@
La Pine
3A-5 Far West League
6pm
Sutherlin
@
Siuslaw
6pm
South Umpqua
@
Glide
6pm
Douglas
@
Coquille
3A-6 Eastern Oregon League
6pm
Vale
@
Burns
3A-7 Southern Oregon Conference
6pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford
6pm
Cascade Christian
@
Rogue River
6pm
Lakeview
@
North Valley
2A-1 Northwest League
6:30pm
Portland Christian
@
Faith Bible / Life Christian
Life Christian
6:30pm
Knappa
@
Nestucca
6:30pm
Columbia Christian
@
Clatskanie
6:30pm
Vernonia
@
Gaston
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
East Linn Christian
@
Toledo
6pm
Crosshill Christian
@
Central Linn
6pm
Waldport
@
Monroe
2A-5 Sunset Conference
6pm
Bandon
@
Myrtle Point
6pm
Gold Beach
@
Reedsport
6pm
Illinois Valley
@
Oakland
2A-6 East Cascades Conference
6pm
Lowell
@
Bonanza
6pm
Lost River
@
Culver
6pm
Trinity Lutheran
@
Oakridge
Non-League
4pm
Irrigon
@
Cove
1A-1 The Valley 10 League
6pm
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.
6pm
Country Christian
@
North Clackamas Christian
6pm
Grand View Christian Acad.
@
Valor Christian
TBD
1A-2 Casco League
6pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul
1A-3 Mountain West League
7pm
McKenzie
@
Triangle Lake
6pm
Alsea
@
Crow
6pm
Mapleton
@
Eddyville Charter
6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Siletz Valley
1A-4 Skyline League
6pm
Powers
@
Elkton
6pm
Pacific
@
Yoncalla
6pm
Camas Valley
@
New Hope Christian
6pm
Riddle
@
North Douglas
6pm
Days Creek
@
Umpqua Valley Christian
1A-5 Mountain Valley League
5:30pm
Chiloquin
@
Rogue Valley Adventist Acad.
1A-6 Big Sky League
5pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Sherman
5pm
Lyle / Wishram
@
Glenwood / Trout Lake / Klickitat
Klickitat High School
5pm
Horizon Christian, Hood River
@
Dufur
5pm
Ione / Arlington
@
Bickleton
1A-7 Old Oregon League
5pm
Elgin
@
Joseph
6pm
Union
@
Pine Eagle
5pm
Griswold
@
Pilot Rock
Non-League
6pm (MT)
Jordan Valley
@
Marsing (ID)