OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
TBD
6A-2 Metro League
6:45pm
Sunset
@
Southridge
6:45pm
Jesuit
@
Mountainside
6:45pm
Westview
@
Aloha
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
West Salem
@
Sprague
Broadcast Coverage
6:30pm
McNary
@
South Salem
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
Grants Pass
@
Sheldon
6:45pm
Roseburg
@
North Medford
6:45pm
Willamette
@
South Medford
5A-2 Midwestern League
6:45pm
Churchill
@
Springfield
6:45pm
Thurston
@
Ashland
6:45pm
Eagle Point
@
Crater
5A-3 Mid-Willamette Conference
6:30pm
Crescent Valley
@
Central
6:30pm
South Albany
@
Lebanon
6:30pm
Dallas
@
West Albany
5A-4 Intermountain Conference
6:30pm
Mountain View
@
Bend
6:30pm
Caldera
@
Ridgeview
6:30pm
Redmond
@
Summit
4A-1 Cowapa League
6:30pm
Astoria
@
St. Helens
4A-2 Tri-Valley Conference
6pm
Estacada
@
Molalla
6:30pm
The Dalles
@
Crook County
Crook County High School
6pm
Gladstone
@
Madras
4A-3 Oregon West Conference
6pm
North Marion
@
Stayton
6pm
Newport
@
Philomath
6pm
Sweet Home
@
Cascade
4A-4 Sky Em League
6:30pm
North Bend
@
Cottage Grove
6:30pm
Marist Catholic
@
Junction City
4A-5 Skyline Conference
6:30pm
Phoenix
@
Henley
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin
Broadcast Coverage
Senior Night
6:30pm
Portland Adventist Acad.
@
De La Salle North Catholic
7pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel
3A-2 Coastal Range League
6:30pm
Banks
@
Corbett
6pm
Rainier
@
Warrenton
6pm
Riverdale
@
Yamhill-Carlton
3A-3 PacWest Conference
4pm
Scio
@
Santiam Christian
7pm
Jefferson
@
Santiam Christian
TBD
Taft
@
Sheridan
TBD
Willamina
@
Sheridan
5:30pm
Jefferson
@
Scio
N
Santiam Christian High School
3A-4 Mountain Valley Conference
6pm
Elmira
@
Pleasant Hill
6pm
Creswell
@
La Pine
6pm
Harrisburg
@
Sisters
3A-5 Far West League
6pm
Douglas
@
Siuslaw
6pm
Glide
@
Sutherlin
6pm
South Umpqua
@
Coquille
3A-7 Southern Oregon Conference
6pm
St. Mary's, Medford
@
Brookings-Harbor
6pm
Rogue River
@
Cascade Christian
6pm
North Valley
@
Lakeview
Non-League
5:30pm
Umatilla
@
Irrigon
3-Way (Dayton, Blanchet)
7pm
Dayton
@
Amity
3-Way (Dayton, Blanchet)
N
Dayton High School
1A-1 The Valley 10 League
6:30pm
Vernonia
@
Columbia Christian
2A-1 Northwest League
6:30pm
Faith Bible / Life Christian
@
Nestucca
6:30pm
Portland Christian
@
Knappa
6:30pm
Clatskanie
@
Gaston
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
Toledo
@
Waldport
6pm
East Linn Christian
@
Crosshill Christian
6pm
Monroe
@
Central Linn
2A-5 Sunset Conference
6pm
Bandon
@
Reedsport
6pm
Gold Beach
@
Oakland
6pm
Illinois Valley
@
Myrtle Point
2A-6 East Cascades Conference
6pm
Bonanza
@
Oakridge
6pm
Trinity Lutheran
@
Lost River
6pm
Lowell
@
Culver
Non-League
5:30pm
Grant Union
@
Crane
1A-1 The Valley 10 League
6pm
Southwest Christian
@
Valor Christian
6pm
Portland Waldorf
@
North Clackamas Christian
1A-2 Casco League
6pm
Jewell
@
Willamette Valley Christian
1A-3 Mountain West League
7pm
McKenzie
@
Eddyville Charter
6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Crow
1A-4 Skyline League
6pm
Elkton
@
Days Creek
6pm
Yoncalla
@
Camas Valley
6pm
Powers
@
North Douglas
6pm
Milo Adventist Acad.
@
New Hope Christian
6pm
Umpqua Valley Christian
@
Pacific
1A-5 Mountain Valley League
5:30pm
Chiloquin
@
North Lake
5:30pm
Gilchrist
@
Crosspoint Christian
4pm
Prospect Charter
@
Central Christian
7pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Central Christian
1A-6 Big Sky League
6pm
Bickleton
@
Sherman
5pm
Dufur
@
South Wasco County
1A-7 Old Oregon League
5pm
Pilot Rock
@
Griswold
5pm
Echo
@
Nixyaawii
5pm
Wallowa
@
Powder Valley
Non-League
6pm
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian
5pm
Imbler
@
Elgin