Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT-Web-Ad-22-23-234x60.png Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

2022 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
19
21
Sprague
@
Liberty

7pm
0
56
Glencoe
@
Sheldon

7pm
52
6
West Linn
@
North Medford

N
Willamette High School
7pm
0
47
McNary
@
Lakeridge

7pm
12
19
Summit
@
Tualatin

7pm
21
18
Farrington (HI)
@
McMinnville

Wortman Stadium
7pm
14
31
West Salem
@
Sherwood

7pm
34
43
Ida B. Wells
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
12
15
Jefferson, Portland
@
Oregon City

Old Oregon City High School - Stadium
7pm
0
35
Roseburg
@
Mountainside

7pm
20
40
Forest Grove
@
Century

7pm
38
24
Grants Pass
@
Shasta (CA)

7pm
41
0
South Medford
@
Beaverton

7pm
21
24
Skyview (WA)
@
Jesuit

7pm
9
14
Sandy
@
Sunset

7pm
28
31
Clackamas
@
Westview

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
41
39
Lebanon
@
McKay

7pm
7
17
Central
@
South Albany

7pm
40
29
Silverton
@
Dallas

7pm
40
14
West Albany
@
Corvallis

5A-SD1 Special District 1

7pm
42
13
Southridge
@
Centennial

Non-League

7pm
21
18
Canby
@
Mountain View

7pm
27
26
Willamette
@
Crescent Valley

7pm
7
38
Churchill
@
Marist Catholic

7pm
8
44
Hood River Valley
@
Redmond

7pm
33
40
Ridgeview
@
Springfield

7pm
52
0
Crater
@
North Bend

7pm
38
35
Wilsonville
@
Thurston

Overtime
7pm
27
0
Pendleton / Nixyaawii
@
Caldera

7pm
26
38
Hidden Valley
@
North Eugene

7pm
33
54
Ashland
@
Eagle Point

N
La Pine

Non-League

7pm
0
37
La Salle Prep
@
St. Helens

7pm
24
7
Crook County
@
Philomath

7pm
8
36
Molalla
@
Stayton

7pm
14
15
Tillamook
@
Marshfield

7pm
26
20
Madras
@
Sweet Home

OT
6pm
28
0
Banks
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm
6
46
Parkrose
@
The Dalles

Wahtonka Campus
7pm (MT)
8
13
La Grande
@
Weiser (ID)

7pm
22
21
Henley
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
26
7
Scappoose
@
Gladstone

7pm
26
0
Pleasant Hill
@
Cottage Grove

7pm
26
14
Mazama
@
Estacada

7pm
6
41
Elmira
@
Junction City

7:30pm
42
14
Woodburn
@
Klamath Union

3A-SD3 Special District 3

7pm
35
6
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

7pm
31
6
Coquille
@
Brookings-Harbor

7pm
53
6
Cascade Christian
@
Douglas

7pm
6
50
Phoenix
@
South Umpqua

7pm
16
13
North Valley
@
Lakeview

Non-League

5pm
38
14
Scio
@
Rainier

7pm
7
44
Newport
@
Siuslaw

7pm
47
7
Creswell
@
Jefferson

7pm
23
0
Sisters
@
Burns

7pm
56
0
La Pine
@
Corbett

7pm
21
26
Harrisburg
@
North Marion

7pm
13
48
Yamhill-Carlton
@
Dayton

7pm (MT)
26
23
New Plymouth (ID)
@
Nyssa

OT
6pm
19
51
Valley Catholic
@
Colton

7pm
20
13
Warrenton
@
Amity

7pm (MT)
14
52
Irrigon
@
Vale

7pm
0
57
McLoughlin
@
College Place (WA)

7pm
8
52
Stanfield
@
Kennedy

7pm (MT)
48
28
Ontario
@
Caldwell (ID)

Non-League

7pm
8
27
North Douglas / Yoncalla
@
Taft

7pm
29
28
Regis
@
Gaston

7pm
14
42
Monroe
@
Oakland

7pm
30
0
Santiam
@
Knappa

7pm
6
46
Toledo
@
Heppner

7pm
27
6
Nestucca
@
Central Linn

8pm
7
20
Umatilla
@
Tri Cities Prep (WA)

7pm
6
30
Oakridge
@
Vernonia

7pm
C
X
L
Sheridan
@
Bandon / Pacific

7pm
24
22
Rogue River
@
Waldport

Non-League

1pm
36
40
Camas Valley
@
Powder Valley

N
Dufur Classic
7:30pm
44
28
Lost River
@
Adrian

N
@ Dufur Classic, Dufur
7pm
8
44
Pilot Rock
@
Imbler

N
Eastern Oregon University
7pm
14
20
Tulelake (CA)
@
Bonanza

4pm
20
66
Prospect Charter / Butte Falls
@
Cove

N
Dufur Classic

1A[6]-SD1 Special District 1

7pm
24
21
Joseph
@
Echo

2pm
0
73
Huntington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
7pm
2
64
Dayville / Monument
@
Prairie City / Burnt River

1A[6]-SD2-S Special District 2 - South

4pm
39
27
Riddle
@
Days Creek

4pm
14
7
Powers
@
Elkton

Noon
55
18
Glendale
@
Gilchrist

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

7pm
0
42
Mapleton
@
Jewell

7pm
12
52
Crow
@
Triangle Lake